טיפים ללמידה עצמאית

גלית אפטל ביקשה את חוכמת ההמונים ושאלה בקבוצת למידה ארגונית מה הטיפים של הקהילה ל-למידה עצמאית ומקוונת וגם מה הכי עזר לנו להתמיד?
חברי הקהילה לא התקמצנו ושיתפו בעשרות שיטות וטיפים, אותם איגנדו לכם כאן. לפוסט המקורי.

למידה עצמית ומקוונת היא דרך מצוינת להשיג את המטרות הלימודיות שלנו בכל מקום ובכל זמן בצורה נוחה וגמישה. אבל חשוב לזכור שסוג זה של למידה מגיע עם לא מעט אתגרים ייחודיים משלו. על מנת להפיק את המרב מהלמידה זו רכזנו עבורכם מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם בלמידה מסוג זה.

  • לוח זמנים – לקבוע זמן ביומן ולהתייחס אליו כמו פגישה חשובה שאי אפשר לפספס.
  • טכניקת פומודורו – טכניקת ניהול זמן שפותחה על ידי פרנצ’סקו צ’ירילו בסוף שנות ה-80. זה כרוך בפירוק עבודה למרווחים של 25 דקות הנקראים “פומודרוס”, מופרדים בהפסקות קצרות. במהלך כל פומודורו, המשתמש מתמקד במשימה אחת ללא הפרעה. לאחר ארבעה פומודורו, נלקחת הפסקה ארוכה יותר. הטכניקה נועדה לעזור למשתמשים להישאר ממוקדים במשימות שלהם ולהימנע משחיקה.
  • לא להרגיש לבד – למצוא פרטנר.ית או ליצור קבוצה של אנשים שמתעניינים באותו נושא. הגדרת מטרות למידה משותפות לכל שבוע, כל אחד לומד בנפרד בזמנו (בכל זאת מדובר בלמידה יחידנית), אבל פעם בשבוע, בזמן קבוע, נפגשים לשיחה קצרה ועיבוד של מה שלמדו. דרך זו מאפשרת להרגיש לא לבד והיא מייצרת מחויבות והתמדה ללמידה מעמיקה.
  • חיבור לצורך אמיתי קונקרטי – יצירת קשר קונקרטי אמיתי בין מה שצריך ללמוד לבין משהו שרוצים לעשות יכול להיות דרך יעילה לשמור על מוטיבציה תוך כדי למידה. על ידי חיבור החומר למשהו בעל משמעות ורלוונטית אישית, זה לא רק עוזר לשמור על מוטיבציה ומעורבות, אלא גם יכול להקל על ההבנה והזיכרון של החומר.
  • מנות קטנות של למידה – פירוק נושאים גדולים ומורכבים ליחידות קטנות יותר של 15-20 דקות יכול להיות דרך יעילה להפוך למידה עצמית לניתנים יותר לניהול. מסגור מחדש של החומר ליחידות קטנות יכול לעזור להפוך אותו לפחות מכריע ולאפשר להתמקד בנושא אחד בכל פעם.
  • מדיטציה – דרך מצוינת לשפר את המיקוד והריכוז בזמן למידה על ידי לקיחת כמה רגעים להתמקדות בנשימה. מדיטציה עוזרת לנקות את הראש מגורמים מסיחים ומאפשרת לגשת ללימודים עם חשיבה רגועה ופתוחה יותר.

 

 

רוצה לקבל את הקטלוג של לימי?

רוצה לקבל את הקטלוג של לימי?

לקבלת התמצית למייל
ולרישום לניוזלטר של limi

לקבלת הסקירה למייל
ולרישום לניוזלטר של limi