פיצוחים – תחנות בחייו של מנהל למידה ארגונית עם שי פלד – פרק 30

shay peled

הדבר האחרון ששי למד הוא על יפן! הוא היה שבועיים ביפן (לפני תקופת הקורונה כמובן), ומסתבר שהוא לומד וחוקר את התרבות היפנית כבר זמן מה. שי גילה שביפן נבנים מקדשים ומקומות עליה לרגל כמעט כל הזמן, אחד המקומות החדשים הופיע בסרטון אנימציה ובגלל זה הפך למקום עליה לרגל. העליה לרגל אצל העם היפני היא שונה מאצלנו, מדובר במסע נפשי ומנטלי, במטרה להגיע למקום ולבקש בקשה אחת ספציפית.
מה אתם הייתם מבקשים במצב כזה? זכרו יש לכם רק בקשה אחת!

שי פלד מנהל פיתוח הדרכה ולמידה בחברת Nice, עם 6,500 עובדים שפרוסים בכל העולם, מתוכם 2,000 עובדי R & D (Research and Development) מספר מדהים.
מחלקת הלמידה נמצאת תחת זרוע של משאבי אנוש (בדומה ל57% מהארגונים לפי הסקר שלנו). שי מסכים שמבחינה תפיסתית המיקום של עולם הלמידה מתאים תחת משאבי אנוש במטרה לפתח את ההון האנושי עצמו.

אבל… בואו נעבור על קצת היסטוריה. שי נמצא 22 שנה בתחום הלמידה וההדרכה (הוא רק נראה ילד :), התחיל בצבא בתור טכנאי מערכות קשר. שם יצא לקצונה ולאחר מכן הוצע לו להגיע לבסיס ההדרכה במקום לחזור “לשטח”. כאן הוא גם התאהב בעולם ההדרכה ואנחנו זכינו לשותף כזה לעולם. מעניין שזה מרכיב שעולה אצל הרבה אנשים בעולם ההדרכה: “התחלנו בצבא”.

שי עשה קצת הפסקה, טייל, מלצר ואפילו למד ראיית חשבון (מה?). אחרי שנסגר על עצמו הגיעה הזדמנות לחזור לצבא, לתפקיד של ראש מדור הכשרות בחיל הקשר שם היה בסוף שנתיים וחצי. שי הרגיש שעבורו הפיתוח המקצועי בצבא קצת מוגבל ולכן יצא לעולם העסקי.
מיד אחרי השחרור (השני) הצטרף לחברת פיתוח הדרכה וייעוץ ארגוני בשם AKT, עבד גם תחת בנק דיסקונט, היה מפתח למידה באמדוקס ושם התגבר על הקושי עם לעבוד, לכתוב ולהדריך באנגלית. חתיכת דרך…

רוצים לשמוע עוד?

 

iTunes Youtube Spotify Castbox

 

לקבלת התמצית למייל
ולרישום לניוזלטר של limi

לקבלת הסקירה למייל
ולרישום לניוזלטר של limi