פיצוחים – הלומד בארגון כלקוח ארגוני עם ניר תדהר – פרק 36

Nir Tidhar

חידוש מרענן! ניר למד משהו שלא כתוצאה מהקורונה – למה השמיים כחולים? תסלחו לנו שלא נכתוב את ההסבר המלא (משהו עם השמש, אבק, אטמוספרה ועוד כמה דברים).

אז איך ניר הגיע לתחום? רמז, לא כי הוא רצה להתחפש למפתח הדרכה בפורים בתור ילד.
כשהוא סיים את התיכון הלך למכינה קדם צבאית ושם התחיל להתלבט לגבי העתיד, בחן את התהליך שעבר עד שהגיע למכינה והבין שהוא מתחבר לעולמות של פסיכולוגיה, חינוך וכדומה.
כשהגיע לצנחנים בצבא, ביקש להישאר בסוף הקורס להדרכה במילים האלו ממש: “אני חושב שאני אהיה מפקד טוב, אבל אני אהיה איש הדרכה מעולה”. איך אפשר לסרב לו?
הוא עשה גם שירות כקצין צפ”ה ופיתח תכנים לפי מודל אלפא. גם כשהשתחרר המשיך לעבוד כמפתח בתור פרילאנס ואיכשהו נדד גם לחברת פלאפון, אבל הוא ורינתיה לא עבדו שם במקביל ולא נפגש שם. הלם.

רגע מעניין על מחלקות הדרכה בחברות סלולר, הן כבר לא קיימות יותר והפכו ליחידות.
למה? פעם היו המון מוקדים, עובדים, מסלולים, סוגי טלפונים והיה צריך להכשיר את הנציגים להדריך, להסביר ולפרט על הכל.
כשנעשה המהפך בחברות הסלולר והפכו להיות פחות מסלולים מסובכים, היה פחות צורך בעובדים, וככה הצטמצמו כמות העובדים וגם במחלקות ההדרכה. עד שאלו נסגרו וסופחו לאחרות או הפכו ליחידות קטנות.
עוד חלק בצמצום הוא נושא הקורסים, משך קורס ממוצע פעם היה בין 3 שבועות לחודש, עכשיו קורסים אורכים בד”כ כשבועיים כשרובם כבר פועלים בתוך המוקד ולא בכיתה בלבד.

ניר ראה את העובדים והנציגים בחברות הסלולר, שהיו בעלי וותק קצר יחסית של עבודה ולא נחשבו בעיניי החברה כ”לקוחות” ללמידה אמיתית אלא יותר כישורים של תפעול מערכת.
לכן, ניר פנה לעולם ההייטק ששילב עוד כיוונים שרצה לדעת בהם – הטכנולוגיה והזמן הארוך והיציב בו נמצאים העובדים.

ניר בא לדבר על משהו מיוחד, הלומד בארגון – כלקוח. ארן שואל אבל למה? הרי בסופו של דבר כן מדובר בעובד בחברה.
נתחיל מזה שמדובר בתרבות בארגון, לא כל הארגונים מתייחסים ככה לעובדים. החשיבה הזאת מובילה לתשתית, שהיא הקמת מערכת למידה (LMS), בנק שהעובדים יכולים לגשת אליו וללמוד ממנו.
כשחברה עושה את ההשקעה בעולמות האלו, היא יכולה להמשיך לעבוד וללמד גם בתקופה כמו הקורונה, כי התשתית כבר הייתה קיימת. אין צורך להעביר את כל מה שהיה נלמד בצורה פרונטלית, בפתאומיות, לדיגיטלי.

רוצים לשמוע? 

iTunes Youtube Spotify Castbox

 

רוצה לקבל את הקטלוג של לימי?

רוצה לקבל את הקטלוג של לימי?

לקבלת התמצית למייל
ולרישום לניוזלטר של limi

לקבלת הסקירה למייל
ולרישום לניוזלטר של limi